30 آذر 1394

زمین مقدس طنین انداز خواهد شد

موسسه فرهنگی هنری جهان مهر جوان در نظر دارد در تواریخ پنجم و ششم دی ماه در تالار وحدت دغدغه مشترک همۀ مردم دنیا را با رهبری و آهنگسازی فرهاد هراتی و اجرای گروه کر نامیرا، با نام «زمین مقدس» به روی صحنه می برد.

 

فرهاد هراتی با انتخاب موضوع زمین و تمامی مشکلات زیست محیطی آن، بخش دیگری از دغدغه های خود را به زبان موسیقی بیان خواهد کرد.

گرمای زمین، آلاینده ها، خشکسالی و قحطی، دست بردن در آفرینش، جنگ، مهاجرت انسان ها از سرزمین های مادری، خسارت های فراوان به محیط زیست به علت وقوع جنگ ها، از بین رفتن جنگل ها و زمین های کشاورزی، فرسایش خاک، آب شدن یخ های قطبی، عدم استفاده صحیح از انرژی، عدم توجه به انقراض حیوانات، پیدایش سریع و رو به رشد ویروس ها و بیماری های ناشناس و کشنده، آلوده شدن آب رودخانه ها و دریاها با مواد شیمیایی و ... همه و همه از جمله عواملی هستند که به مرور زمان کرۀ زمین را به سمت و سوی مرگ تدریجی می کشانند. هشداری جدی احساس می شود و سمفونی زمین مقدس، نه به عنوان متولی نجات زمین بلکه به عنوان دارندۀ زبانی انتزاعی به نام هنر موسیقی و به سهم اندک خود، تمام تلاشش را برای بیان این دردواره ها خواهد نمود.اجرای کنسرت زمین مقدس روایتی تلخ از قصۀ زمین خواهد بود.

سید محسن روحانی مدیر پروژه بین المللی زمین مقدس گفت: طبق هماهنگی های به عمل آمده و تایید محتوایی سازمان حفاظت از محیط زیست و بازخورد بسیار مناسب این رویداد قرار است که کنسرت زمین مقدس در صحن علنی سازمان ملل به رهبری فرهاد هراتی در مراسم افتتاحیه مجمع عمومی این سازمان و در حضور روسای جمهور کشورهای جهان اجرا شود.

لازم به ذکر است سازمان حفاظت از محیط زیست به عنوان یکی از حامیان معنوی در کنار این رویداد فرهنگی قرار گرفته است.

وی همچنین با اشاره به شروع زمان بلیط فروشی در خصوص مهمانان افزود: با توجه به جنبه فراملی این رویداد، از متولیان فرهنگی سفارت خانه های سایر کشورها و سفرای ایشان به همراه مسئولین مرتبط و هنرمندان حامی محیط زیست دعوت به عمل آمده است.

علاقه مندان می توانند برای خرید آنلاین بلیط به وب سایت www.mehrgroup.org مراجعه فرمایند.

 

ارسال این مطلب به دوست خود
ایمیل شما: ایمیل گیرنده:ارسال نظر شما در مورد "زمین مقدس طنین انداز خواهد شد"
نام شما:
نظر شما:
امتیاز شما :