25 خرداد 1395

نگاهبانی دماوند و دشت شقایق

برنامه‌های نگاهبانی دماوند، در سیزدهمین سال، همچنان ادامه دارد. گفتگوی چهره به چهره با گردشگرانی که در روزهای تعطیل در امتداد جادۀ پلور- رینه مستقر می‌شوند، بستن راه‌های ورود خودرو به دشت شقایق، نصب بنرهای آموزشی، تشکیل «کارگروه صیانت از دماوند» برای ساماندهی صعودها و دیگر مسائل دماوند، برگزاری جشن تیرگان که به بزرگ‌ترین همایش طبیعت‌دوستان کشور بدل شده، ... بخشی از این برنامه‌ها است.

در پنج‌شنبه 20 خرداد، اعضای انجمن کوهنوردان ایران در آمل و انجمن دوستداران دماوندکوه،  در تکمیل گاردریل توسط ادارۀ راه به منظور بستن راه ورود خودرو به دشت شقایق مشارکت داشتند. نصب این گاردریل‌ها از دو سال پیش با پیگیری همین انجمن‌ها آغاز شد. امروز، نخستین روزی بود که پس از سال‌ها، دشت شقایق یک روز بدون خودرو را گذراند.

 

و نخستین روز بی‌خودروی دشت شقایق، پس از سال‌ها (جمعه 21 خرداد 1395):

 

منبع مطلب

 

ارسال این مطلب به دوست خود
ایمیل شما: ایمیل گیرنده:ارسال نظر شما در مورد "نگاهبانی دماوند و دشت شقایق"
نام شما:
نظر شما:
امتیاز شما :
امتیاز صفحه:نظرات شما در مورد "نگاهبانی دماوند و دشت شقایق"
علی ملکشاه 1395/03/25
با سلام طبیعت یعنی پیاده روی در آن ، بدون ماشین ماشین دشمن مصنوعی طبیعت که ساخته ی ما بشر می باشد در نابودی آن اگر هر یک از ما بتوانیم به بچه هایمان عشق به طبیعت و خالق آن بیاموزیم به نظر تمام مشکلات حل خواهد شد پس بیاییم همه عاشق طبیعت و عاشق طبیعی هم باشیم باید من برای همه باشد تا همه برای منم باشند بی طبیعت نتوانیم با هم و برای هم باشیم پس باید و باید ، پاسبان همیشگی طبیعت درون خود و طبیعت بیرون بود ارادتمندتان علی ملکشاه از طبیعت گمشده ی ایران : فیلبند