گزارش حضور نمایندگان انجمن دوستداران (کارگروه ساماندهی صعود) در هیات استان تهران

به دنبال دعوت هیات کوهنوردی استان تهران و آقای حسین عبیری مسئول کارگروه محیط زیست استان تهران، برای اولین بار دیدن برخی ازمسئولین انجمن کوهنوردان، فدراسیون کوهنوردی، باشگاهها، گروهها، کوهنوردان مستقل و پیشکسوتان و با حضور آقایان دکتر رضا شجیع رییس دفتر محیط زیست و توسعه ی پایدار وزارت ورزش، همچنین آقای مهندس درویش و آقای حسین نظر، مسئول محیط زیست اداره کل ورزش وجوانان استان تهران درخانه کوهنوردان بهورتی یکجا برایمان شوق انگیزوامیدوار کننده بود که از نشت امروز حتما برای دماوند چیزی در میاید !  پس از پخش نماهنگ و مناظری مختلف عمدتا زیست محیطی ،مجری از حضار خواست که همگی خود را معرفی نمایند.

سپس آقای رمضانی طی سخنانی از شروع حرکت در گردهم آوردن این کوهنوردان و همچنین اشاره به حضور و انگیزه (انجمن دماوند-ساماندهی) دراین اجتماع،نوید تکرار چنین اجتماعاتی را در آینده دادند !

بخشی از سخنرانی ها به آقایان محمدی،معین،عبداله اشتری ( از پیشگامان محیط زیست کوهستان) وسپس آقای محمودزاده(دبیر انجمن) به سخنرانی پرداخت :

درمورد چگونگی تشکیل انجمن دوستداران دماوند پرداخت  که در سال  88  سازمان میراث طی تخصیص بودجه ای دستور آسفالت جاده خاکی به گوسفندسرا داده شد ولی ما فعالین محیط زیست و کوهنوردان منطقه به جمع آوری درحدود 1800 امضا  و حتی مخالف مسئولین وقت فدراسیون  ( آقایان شعاعی-ساریخانی)  و انجمن کوهنوردان که در نهایت به عقب نشینی سازمان میراث و شهرداری وقت رینه انجامید. ولی مشکلات دماوند رو بفزونی نهاد و با پیگیری بستن معادن دراطراف دماوند و پایش جدی  و میدانی دامنه های آن از جاده سازیها ،چرای بی رویه دام و ... در طی مراسم جشن تیرگان (روز ملی دماوند) بگوش مسئولین و مردم رساندیم .  پس از حضور بی رویه کوهنوردان و زبا له و پاکوبهای متعدد و .... به تشکیل کارگروه ساماندهی صعود  .... تلاش بی وقفه ای را آغاز کردیم. برخی حضار ازمجله آقای بابازاده با تاکید بر اینکه از مسلئل فرعی پرهیز کنید و به  مصائب و مشکلات صعود بی رویه  کوهنوردان پرداخت و خواهان همکاری سمن ها و فدراسین و مسئولین منابع  طبیعی ومحیط زیست شدند و تاکید کردند که یک شیوه نامه ،نه دستورالعمل ، برای ساماندهی صعود به دماوند ضروری دانست !

مهندس درویش حضور در این جمع را دلگرم کننده و کوهنوردان ررا عاشق ترین انسانها نسبت به محیط زیست دانست !

دکتر شجیع به یک سری عملکرد های دفتر محیط زیست در وزارت ورزش اشاره کرد ، در پایان قول  همکاری حتی از جانب وزیر را در امور محیط زیست و بویژه دماوند دادند که در آینده ای نزدیک نشستی با ایشان خواهیم داشت.

 

ارسال این مطلب به دوست خود
ایمیل شما: ایمیل گیرنده:ارسال نظر شما در مورد "گزارش حضور نمایندگان انجمن دوستداران(کار گروه ساما"
نام شما:
نظر شما:
امتیاز شما :