دماوندکوه

دماوندکوه، وب سایت رسمی انجمن دوستداران دماوندکوه است. این پایگاه محیطی را فراهم نموده تا تمامی مخاطبان بتوانند علاوه بر دریافت اطلاعات، مطابق علاقۀ خود در زمینه های گوناگون مرتبط با کوه دماوند، به فعالیت پرداخته و مطالب خود را نیز با رعایت مقررات و با نام خودشان، در بخش‌های مختلف سایت و برای استفادۀ دیگران به اشتراک بگذارند.

انجمن دوستداران دماوندکوه در نظر دارد تا با همراهی تمامی دوستداران و حامیان کوه دماوند و با مشارکت آن‌ها در فعالیت‌ها و برنامه‌هایی که توسط این انجمن اجرا خواهد شد، گام‌هایی موثر در پیشرفت جایگاه کنونی کوه باشکوه دماوند بردارد.

مفهوم دماوندکوه

در شاهنامۀ فردوسی 4 مرتبه نام کوه دماوند آورده شده که در 3 مرتبۀ آن ها به صورت واژۀ ترکیبی دماوندکوه استفاده شده است:

-  در داستان «اندر خواب ديدن ضحاک فريدون را»

همى تاختى تا دماوندکوه            کشان و دوان از پس اندر گروه

-  در داستان «بند كردن فريدون ضحاک را»

که اين بسته را تا دماوندكوه            ببر همچنان تازيان بى‏گروه‏
بياورد ضحاک را چون نوند            به كوه دماوند كردش ببند

-  در داستان «ساختن خسرو تاکدیس را»

يکى مرد بد در دماوندكوه            که شاهش جدا داشتى از گروه

مزایای عضویت در دماوندکوه چیست و چگونه عضو شویم؟

عضویت در دماوندکوه بسیار ساده بوده و تنها چند دقیقه از وقت شما را به خود اختصاص خواهد داد. تمامی دوستداران کوه دماوند و دیگر علاقه‌مندان می توانند در این پایگاه عضو شده و از مزایای آن استفاده کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عضویت و مزایای آن، به بخش عضویت مراجعه فرمایید.

مطالب دماوندکوه

دماوندکوه همیشه در حال به روز شدن است و نقص ها و کمبودهای آن، با کمک اعضا و دوستداران، دائما در حال برطرف شدن می‌باشد. تمامی اطلاعات موجود در این پایگاه از منابع معتبر تهیه شده و پس از بررسی های لازم در سایت قرار داده می‌شوند؛ به طوری که مطالب آن برای استفاده در پژوهش‌ها قابل استناد بوده و می توان از مطالب سایت به عنوان مرجع دارای اعتبار علمی استفاده کرد.

پیشنهادهای با ارزش شما

به تمامی دوستداران کوه دماوند پیشنهاد می شود دیدگاه‌ها، ایده‌ها و پیشنهادهای خود را با این انجمن درمیان گذاشته تا بدین وسیله مشارکت خود را در پیشرفت جایگاه کنونی کوه دماوند، اعلام نمایند.

ارتباط با دماوندکوه

آمادگی هرگونه همکاری با اعضا، دوستداران و صاحبنظران

تمامی اعضا و دوستداران کوه دماوند می توانند سهمی مهم و قابل توجه در برنامه‌ها و فعالیت‌های گوناگون انجمن دوستداران دماوندکوه داشته باشند و در تحقق اهداف این انجمن سهیم باشند. برای آگاهی از اطلاعات بیشتر، به بخش کوه دماوند را یاری کنیممراجعه فرمایید.

ارسال این مطلب به دوست خود
ایمیل شما: ایمیل گیرنده:ارسال نظر شما در مورد "معرفی دماوندکوه"
نام شما:
نظر شما:
امتیاز شما :
امتیاز صفحه:نظرات شما در مورد "معرفی دماوندکوه"
مصطفی 1394/04/12
برای اوایل مرداد ماه برنامه ی صعود دارم
محمد مهدی باباییان 1393/10/23
من میخواهم با دوستم کوه دماوند را فتح کنیم
خسرو رستمی 1392/09/15
موفق باشید.